Aktualności

RSS

RSS

Wybudujemy wiadukt w Sokółce

28.03.2019

Dzięki podpisanej w dniu 29 marca 2019 roku umowie na „Budowę wiaduktu nad torami PKP wraz z budową i rozbudową drogi wojewódzkiej nr 674 w m. Sokółka i niezbędną infrastrukturą techniczną” z  PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. i Województwem Podlaskim wybudujemy obiekt w Sokółce. Umowę z firmą Intop Warszawa Sp. z o.o. podpisali m.in. marszałek województwa Artur Kosicki, członek zarządu województwa Wiesława Burnos i prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

 

W ramach inwestycji powstanie wiadukt nad torami, który zastąpi przejazdy kolejowo-drogowe przy ul. Kryńskiej oraz przejazd Roski Małe. Wiadukt będzie wyposażony w windę, schody, ma być też ścieżka pieszo-rowerowa. Inwestycja obejmuje również rozbudowę w mieście drogi wojewódzkiej nr 674. Plany zakładają, że wraz z budową wiaduktu powstanie zupełnie nowa trasa. Pobiegnie ona łukiem od ulicy Kryńskiej w kierunku Przemysłowej nad torami, po czym połączy się z obecnymi ulicami na rondzie, które powstanie na styku Kolejowej, Mariańskiej i Przemysłowej. Ulica Kryńska będzie się łączyć tylko z Nową, zaś obecny przejazd kolejowy zostanie zamknięty.

 

Podczas podpisywania umowy Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślił, że inwestycja w Sokółce będzie także służyć rozwojowi województwa, bo usprawni komunikację i poprawi bezpieczeństwo. Ocenił, że ten wiadukt to "marzenie" wielu mieszkańców Sokółki.

 

Rozpoczęcie budowy planowane jest w II kwartale br. Zakończenie prac zaplanowano w połowie 2021 r. Czas trwania kontraktu 26 miesięcy.